Hyvien ilmeiden asiantuntijat

Novela on suomalainen perheyritys, joka tuottaa visuaalisia ilmeitä yksittäisistä tuotteista laajoihin yritysilmeisiin. Toteutamme niin näyttävät ikkuna- ja ajoneuvoteippaukset, sisä- ja ulko-opasteet, valomainokset kuin kokonaiset myymäläilmeet ja messuosastot. 

Yhdistämme perinteisiä graafisia ratkaisuja digitaalisiin tuotteisiin. Meiltä luonnistuvat yhtä lailla digitaalinen tulostus ja silkkipaino kuin tietokoneohjatut leikkurityöt tai opastevalmistus. Autamme kaikessa, niin suunnittelussa kuin asennuksessa. Palvelemme yli 20 ammattilaisen vuosikymmenten kokemuksella.

Palvellaksemme teitä kattavammin, Novela on osa Novela Group -yritysryhmää. Novela Group koostuu pääkaupunkiseudulla toimivasta Novela Oy:stä, Keski-Suomessa palvelevasta Novela KS Oy:stä, valomainoksiin keskittyneestä NoveLuxista sekä myymälöiden miljöitä rakentavasta Miljöö Center Oy:stä. 

Saamme aikaan hyviä ilmeitä – jätä yhteydenottopyyntö tai katso yksiköidemme yhteystiedot alta.

Novela Oy, Kehänreuna 1, 02430 Masala, puh. 010 567 7300

Raimo Nygård

Toimitusjohtaja

040 518 5415

raimo.nygard@novela.fi

Jari Lindqvist

Myynti

050 440 8130

jari.lindqvist@novela.fi

Aki Ståhlstedt

Myyntipäällikkö

040 772 7840

aki.stahlstedt@novela.fi

Terhi Nyberg

Myyntipäällikkö

050 383 7739

terhi.nyberg@novela.fi

Jani Aaltonen

Avainasiakaspäällikkö

040 517 0670

jani.aaltonen@novela.fi

Kati Hämäläinen

Yhteyspäällikkö

050 301 8859

kati.hamalainen@novela.fi

Airi Honkanen

Hallinto

050 525 4618

airi.honkanen@novela.fi

Panu Melanen

Projektit

050 375 6842

panu.melanen@novela.fi

Satu Miettinen

Projektit

050 342 3345

satu.miettinen@novela.fi

Anita Koponen

Tuotantopäällikkö

050 300 1546

anita.koponen@novela.fi

Jukka Nieminen

Järjestelmäpäällikkö

050 401 4557

jukka.nieminen@novela.fi

Tony Schuravleff

Tuotanto

040 525 9919

tony@novela.fi

Jari Ahti

Pre-press

050 566 9841

jari.ahti@novela.fi

Novela KS Oy, Pielesrinne 1, 41310 Leppävesi, Puh. 0207 959 520

Matti Syrjälä

Toimitusjohtaja

0400 826 000

matti.syrjala@novela.fi

Sanna Leppänen

Myynti, laskutus

040 772 7795

sanna.leppanen@novela.fi

Miika Rantanen

Graafinen suunnittelu

040 772 7731

tuotanto-ks@novela.fi

Ville Valkila

Tuotanto

0400 103951

tuotanto-ks@novela.fi

Marjo Kalliokoski

Tuotanto

040 3503755

tuotanto-ks@novela.fi

NoveLux,  Katajaharjunkaari 13, 45720 Kuusankoski

Toimitusjohtaja/myynti
Tapio Kurri
p. 010 830 0102
tapio.kurri@neon-teos.fi
Katso lisää www.novelux.fi

Miljöö Center Oy, Sepänkatu 11, 11710 Riihimäki

p. 020 792 8680
info@miljoocenter.fi 
Katso lisää http://www.miljoocenter.fi

Novela 3D Oy, Pajatie 69, 48600 Kotka

Toimitusjohtaja/myynti
Markku Lindqvist
p. 050 522 5016
markku.lindqvist@novela.fi
 

Millaisia tarpeita teillä on?