Novela on suomalainen perheyritys, joka tuottaa visuaalisia ilmeitä yksittäisistä tuotteista laajoihin yritysilmeisiin. Toteutamme niin näyttävät ikkuna- ja ajoneuvoteippaukset, sisä- ja ulko-opasteet, valomainokset kuin kokonaiset myymäläilmeet ja messuosastot. 

Yhdistämme perinteisiä graafisia ratkaisuja digitaalisiin tuotteisiin. Meiltä luonnistuvat yhtä lailla digitaalinen tulostus ja silkkipaino kuin tietokoneohjatut leikkurityöt tai opastevalmistus. Autamme kaikessa, niin suunnittelussa kuin asennuksessa. Palvelemme yli 30 ammattilaisen vuosikymmenten kokemuksella.

Saamme aikaan hyviä ilmeitä – jätä yhteydenottopyyntö tai katso yksiköidemme yhteystiedot alta.

Novela kartta

Novela Oy, Kehänreuna 1, 02430 Masala, puh. 010 567 7300, avoinna ark. 8–16

Raimo Nygård

Toimitusjohtaja

040 518 5415

raimo.nygard@novela.fi

Jari Lindqvist

Myynti

050 440 8130

jari.lindqvist@novela.fi

Aki Ståhlstedt

Myyntipäällikkö

040 772 7840

aki.stahlstedt@novela.fi

Juha-Matti Pääkkönen

Myyntipäällikkö

0500 409 669

juha-matti.paakkonen@novela.fi

Risto Anttonen

Myyntipäällikkö

050 4421 509

risto.anttonen@novela.fi

Paula Melanen

Yhteyspäällikkö

050 324 3028

paula.melanen@novela.fi

Kati Hämäläinen

Yhteyspäällikkö

050 301 8859

kati.hamalainen@novela.fi

Airi Honkanen

Hallinto

050 525 4618

airi.honkanen@novela.fi

Panu Melanen

Projektit

050 375 6842

panu.melanen@novela.fi

Satu Miettinen

Projektit

050 342 3345

satu.miettinen@novela.fi

Päivi Pirinen-Setälä

Projektit

050 569 1316

paivi.pirinen-setala@novela.fi

Saija Suomalainen

Projektit

050 330 1252

saija.suomalainen@novela.fi

Anita Koponen

Tuotantopäällikkö

050 300 1546

anita.koponen@novela.fi

Jukka Nieminen

Järjestelmäpäällikkö

050 401 4557

jukka.nieminen@novela.fi

Jari Venäläinen

Pre-press

050 502 1844

jari.venalainen@novela.fi

Tony Schuravleff

Tuotanto

040 525 9919

tony@novela.fi

Jari Ahti

Pre-press

050 566 9841

jari.ahti@novela.fi

Petri Melanen

050 591 4562

petri.melanen@novela.fi

Novela KS Oy, Pielesrinne 1, 41310 Leppävesi, Puh. 0207 959 520

Matti Syrjälä

Toimitusjohtaja

0400 826 000

matti.syrjala@novela.fi

Timo Palmari

Projektit/laskutus

040 772 7795

timo.palmari@novela.fi

Miika Rantanen

Graafinen suunnittelu

040 772 7731

tuotanto-ks@novela.fi

Ville Valkila

Tuotanto

0400 103951

tuotanto-ks@novela.fi

Marjo Kalliokoski

Tuotanto

040 3503755

tuotanto-ks@novela.fi

Novela KS Oy

jkl@novela.fi

NEON-TEOS OY/NOVELUX,  KATAJAHARJUNKAARI 13, 45720 KUUSANKOSKI, PUH. 010 830 0100

Santtu Kurri

Toimitusjohtaja/myynti

+358 (0)10 830 0106

santtu.kurri@neon-teos.fi

Anne Kurri

Taloushallinto

+358 (0)10 830 0103

anne.kurri@neon-teos.fi

Heikki Kuulusa

Suunnittelu/myynti

+358 (0)10 830 0108

heikki.kuulusa@neon-teos.fi

Mainos Pinsout Oy

Jälleenmyynti/Pohjanmaa

+358 (0)6 315 3558

petri.ilola@mainosps.com

MYYNTI JA TILAUKSET:
HINNANNÄYTTÖ- JA ESILLEPANOTUOTTEET: KIVIKONKIERTO 16, 05460 HYVINKÄÄ
MILJÖÖ-TUOTTEET: SEPÄNKATU 11, 11710 RIIHIMÄKI

Tuija Sahlstedt

Myynti ja tilaukset Hyvinkää

019 468 030

tuija.sahlstedt@kariplast.fi

Tiina Leinonen

Myynti ja tilaukset Riihimäki

040 770 3564

tiina.leinonen@kariplast.fi

Jarkko Laine

Toimitusjohtaja

040 537 3047

jarkko.laine@kariplast.fi

jarmo Kastell

CEO

+358 50 314 3487

jarmo.kastell@delva.fi

Markku Lindqvist

CTO

+358 50 522 5016

markku.lindqvist@delva.fi

Marja-Leena Mäkinen

CCO

+358 50 431 7034

marja-leena.makinen@delva.fi

Jönköping Sales, warehouse, logistics Källebacksvägen 8 555 93 JÖNKÖPING

Stockholm Sales, Projects, Design Sjöängsvägen 9 192 72 Sollentuna

Anna Helldin

Sales

+46 70 752 5865

anna.helldin@ossnordic.com

Christer Nilsson

Sales

+46 70 590 1610

christer.nilsson@ossnordic.com

Therese Bäck

Design

+46 70 637 2000

therese.back@ossnordic.com

Maria Sophocleous

Project Management

+46 70 616 6565

maria.sophocleous@ossnordic.com

Marcus Zettergren

Project Management

+46 72 571 5550

marcus.zettergren@ossnordic.com

Novela kartta

FESPA on seri-, digitaali- ja tekstiilipainoliittojen maailmanlaajuinen keskusjärjestö, joka järjestää alan parhaat näyttelyt, konferenssit ja seminaarit. Kansallisia yhdistyksiä toimii 37 eri maassa.

Novela myöntää 3M MCS -takuun asiakkaalle, koska noudatamme tuotteiden valmistuksessa asianmukaisia ja testattuja 3M-tuotantomenetelmiä sekä materiaaleja. Takuu koskee esimerkiksi väriongelmia, haalistumista tai halkeilua.

DGI-jäsenyydestä on tullut tulostusteknologian kansainvälinen laadun merkki. Yli 35 vuotta sitten perustettu yhteisö koostuu oman alansa parhaista asiantuntijayrityksistä, kattaen koko skaalan graafista osaamista ja tulostuspalveluja.

Kotimaisen painotyön tunnus on Fespa Finlandin merkki kriteerit täyttäville kotimaisille yrityksille. Painamme ylpeinä suomalaisia tuotteita suomalaisille. Ostamalla kotimaisesti valmistettuja tuotteita tuet samalla työllisyyttä.

Millaisia tarpeita teillä on?

Tietosuojaseloste